HomePR článkyJak napsat PR článek?

Jak napsat PR článek?

Kladete si otázku jak psát PR články? V tomto článku se dočtete jak psát a kde publikovat SEO a PR články na webu. V zásadě lze psát 2 druhy článků.

PR článek

SEO článek

Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? PR (Public relations) článek má v podstatě mnohem delší historii než samotný SEO článek. PR článek se začal psát mnohem dříve a popisoval především produkt nebo službu, přičemž byl psán vysloveně pro čtenáře. Na druhé straně se setkáváme s pojmem SEO článek. Ten není psaný jen pro čtenáře ale i pro vyhledávače (Google, Bing, Yahoo …). Je důležité, aby článek pochopili i vyhledávače. Samozřejmě, že zde je možnost ještě psát článek bez soustředění na náležitosti PR nebo SEO článku, to se však nedoporučuje pro weby, které teprve začínají a chtěli by si návštěvnost získat především neplacenou návštěvou čtenářů z vyhledávání z Google.

Jak napsat SEO článek

Pokud tedy chcete napsat článek, který budou moci lidé najít na první straně na google, pozorně si přečtěte tyto zásady! seo články Zásady psaní SEO článků Přiměřený rozsah článku by měl být kolem 1000 slov. Minimum je asi 500, maximum tak 3500, pak se vyplatí rozdělit článek na dva. Dobře zvolené téma. Důležité je psát obsah, který ocení zejména cílová skupina webu, ale také o něco širší publikum. Tedy téma, která přiláká specifické čtenáře, které na stránce chcete.

Členitost textu, která dělá článek snadno čitelným (podnadpisy, seznamy, odrážky, číslování, malé odstavce, zvýraznění textu). Minimálně jeden obrázek, který článek dokáže poutavě prezentovat. Ideální je však text osvěžit vhodnými a atraktivními fotografiemi, ilustracemi, videi a infografikou. Gramatická správnost. S gramatickými chybami nebude článek působit dobře. Jednoduchost textu. Nepoužívejte příliš dlouhé věty, které mohou čtenáři zamotat hlavu.

PR články jak na ně

Téma si třeba pečlivě vybrat, je důležité si vybrat téma, která lidi zajímá. Můžete při tom využít bezplatnou službu Google Keyword Planner, kde si najdete klíčová slova, která lidé vyhledávají a zároveň nejsou velmi konkurenční. Nadpis je zřejmě nejdůležitější část článku. Pro dostatečnou čtenost musí být zajímavý a poutavý. Nadpis musí dát důvod čtenáři, aby si článek přečetl. Doporučuji však vyvarovat se titulky z bulvárních deníků, které sice lidi nalákají, ale zřejmě čtenáři nenaplní to, proč na článek kliknul. Do nadpisu umísťujte pouze to nejdůležitější, žádná zbytečná slova. Délka nadpisu by měla mít od 3-8 slov.

seo články

Nadpis by měl obsahovat klíčové slovo. Můžete využít i kulaté čísla, např .:

5 tipů jak si na dovolené opravdu odpočinout.

Deset rad jak být opravdu šťastným.

Členění textu a gramatickou správnost. Při psaní dbejte na formátování: Používejte podnadpisy (v tagů h2). Jednotlivé odstavce by neměly mít příliš mnoho řádků (více než 5 je již méně komfortní pro čtení). Text zpřehlední číslované a nečíslované seznamy, obrázky pasující do kontextu, tlusté písmo. Vyhněte se podtrhávání textu a psaní textu velkými písmeny. Kurzívu (šikmé písmo) používejte velmi střídmě nebo vůbec. Frekvence klíčového výrazu v textu.

Jak článek optimalizovat

Před psaním článku si vyberte klíčové slovo, na které chcete článek optimalizovat například v již zmíněném Google Keywords Planner. Důležité je obsáhnout klíčové slovo v: nadpisu URL Podnapisoch (h2, případně h3 pokud se nacházejí v textu) Textu – Klíčová slovo musí být obsaženy i v textu, v klidu může být vyskloňované, použijte jako jednotné a množné číslo, případně synonyma. Maximální využití klíčového slova by mělo být 2,5%. Takže pokud má článek 100 slov, měli byste klíčové slovo v textu použít maximálně 2,5krát. Pamatujte, méně je někdy více. Důležité však je si pamatovat že článek píšete pro lidi a ne pro vyhledávače. Klíčové slovo můžete použít i při obrázcích v textu jako alt tag.

Máte napsaný originální SEO nebo PR článek a přemýšlíte, kde ho publikovat? Informujte se o možnostech publikování článků na našich webech nebo si stáhněte ceník.

Zpětné odkazy od info@press-media.cz

Zpětný odkaz nastálo již od 75 Kč. Vlastníme přes 250 magazínů, napište nám na výše uvedený email, rádi vám zašleme nabídku.

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img