HomePR článkyCO JE Linkbuilding

CO JE Linkbuilding

Jedním z nejdůležitějších technik pro zvýšení pozice v Google je linkbuilding a Linkbaiting.

CO JE Linkbuilding A Linkbaiting?

Linkbuilding je zpětný odkaz z jiných stránek, které odkazují na váš web. Linkbaiting je již pokročilejší forma linkbuildingu, tedy ta, kdy zpětné odkazy nemusíte „tvořit“ ale lidé je přímo tvoří samostatně bez vašeho vědomí. A to například tím, že sdílejí vaše články, web, produkt, službu … Internet funguje jako obrovská síť, ve které jsou tisíce webů a ty odkazují jeden na druhého. Google z této sítě vybírá ty, na které se odkazuje nejčastěji z nejrelevantnějších a nejsilnějších webů. Vyhledávače odkazy zaznamenávají a pomocí nich zjišťují, která stránka poskytuje pro návštěvníky co nejlepší informace. Pro nejlepší efekt je třeba odkazovat na tematicky příbuzné weby a portály. Vyhledávače hodnotí relevantní odkazy s kvalitním obsahem pozitivní a připisují jim body, které zvyšují jejich pozice, stránky ve vyhledávání. Jedním z nejdůležitějších faktorů stánky, na níž jdete publikovat SEO nebo PR články je Autorita domény.

Moz.com

Tu si můžete zkontrolovat například na stránce Moz.com. Kam umístit a kde publikovat PR SEO článek? Jednou z metod pro získávání zpětných odkazů je i psaní a publikace SEO nebo PR článků. Je několik webů, které tuto možnost nabízejí. Zpětný odkaz z textu na kvalitním webu je asi to nejlepší, co v rámci link buildingu můžete udělat. Jde však o metodu, která vyžaduje čas a také finanční prostředky na napsání článku ale i publikaci.

Rozšířili se však i webové projekty, které umísťování PR článků umožňují zcela zdarma. Napíšete si text, vložíte do něj zpětný odkaz a umístěte ho na takovém webu. Otázka ale zní, má i taková forma link buildingu opravdu cenu? Weby s nízkou autoritou domény, které vznikly včera nebudou mít velký význam. Rovněž nebude nejvhodnější umisťovat články na weby, které zveřejňují opravdu vše bez ohledu na formát, množství či počet odkazů. Weby, kam umístíte své články, si však vybírejte s rozvahou a všímejte si například následující skutečností:

Návštěvnost webu – pokud má stránka vysokou návštěvnost, pomocí PR článku můžete získat více reálných zákazníků – čím vyšší návštěvnost stránky, tím lépe pro váš web. Autorita domény – vybírejte si stránky, které mají vyšší autoritu, aby mohli část z nich předat vašemu webu.

Zaměření webu – web, kde chcete umístit PR článek, by měl být se stejnou nebo podobnou tématikou jako vaše stránka.

Co je SEO

SEO je soubor technik, které pomáhají vylepšení pozic, na které se vaše web stránka zobrazí ve výsledcích vyhledávání internetových vyhledávačů. Například Google, Yahoo, Bing … Hlavní cíl je, přirozeně zvýšit organickou návštěvnost. To se docílí především tím, že se budete ve vyhledávačích zobrazovat výše. Vyhledávače mají své algoritmy, které určují, které stránky mají dát na první místa a které ne. Každý vyhledávač to má nastavené individuálně a nikdo neprozradí všechny metriky na základě kterých určuje toto pořadí. Říká se, že pořadí ve vyhledávání v Google záleží od více než 100 různých faktorech.

Pandakupony.cz patří k největším portálům se slevovými kódy u nás.

Previous articleJak napsat PR článek?
Next articleŠperky s lávou
spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img